Akcieatrhy  >  
Zpět
Vytvořeno dne: 13.04.2015

Kurz dolaru bude i nadále silný. Důvodů je nespočet.


 

Investoři, kteří začali přemýšlet o tom, jestli se čirou náhodou silný trend amerického dolaru již nerozplývá do ztracena, by měli následující řádky číst bedlivě.
 
Existuje řada důvodů, proč by trend měl pokračovat nadále. Je to třeba silná poptávka po americké měně, která bude podporovat apreciaci dolaru, protože svět jako takový je „strukturálně short“ na dolaru, alespoň podle investora a bývalého ekonoma MMF Stephena Jena.
 
Věřitelé mimo USA dluží rekordních 9 bilionů v americké měně, mnoho z tohoto objemu bude muset být zaplaceno v nadcházejících letech, jak ukázala data Bank for International Settlements.
 
Navíc, centrální banky, které budou redukovat svoje obří portfolia bondů, budou vytvářet další poptávku po dolarech. Podíl dolaru na globálních měnových rezervách se ztenčil na rekordních 60 % v roce 2011 z 73 % o dekádu dříve, když tak vzrostl z 63 % o ještě jedná dekádu dříve.
 
Tudíž krátkodobý odliv z dolaru způsobený změnami v politice FEDu nebo nepříznivými daty z ekonomiky, které byly zveřejněny, mohou být kombinovaně „přetlačeny“ těmito velkými a mocnými vlivy, které tak dovolí další apreciaci dolaru, říká Jen.
 
Další rostoucí short pozice na dolaru budou tlačit dolar dále proti všem hlavním měnám. Jen předpovídá dalších 10 % v následujících třech měsících až k 0,96 USD za jedno euro. Síla dolaru není jen o cyklických faktorech jako růst HDP. Nedávná konsolidace dolaru se jistě ukáže jen jako dočasná, předpovídá Jen. Naposledy, kdy se dolar proti euru obchodoval na hladině 96 centů byl červen 2002.
 
Většina měnových stratégů a investorů se shodne na jednom jasném důvodu, proč dolar tak posiluje. Je to vidina vyšších úrokových sazeb, zatímco ostatní národy pořád svojí měnovou politiku uvolňují.
 
Jen není jediný, kdo si myslí, že rally dolaru bude pokračovat. Například stratégové ING Groep NV pro měnové trhy si myslí, že parity bychom se mohli dočkat do poloviny roku.
 
Centrální banky budou reakumulovat svoje dolarové rezervy a nízké nebo negativní výnosy dluhopisů v eurozóně budou pravděpodobně tento trend ještě zrychlovat. ING je jednou z nejlepších bank schopných predikovat vývoj měnových kurzů podle statistiky Bloomberg v posledních dvou kvartálech.

Autor: Pavel Petr, www.patria.cz
Zdroj: Bloomberg

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVATNejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.