Akcieatrhy  >  
Zpět
Vytvořeno dne: 02.09.2015

Philip Morris cílová cena 11890


 

Investiční doporučení: Ponecháváme naše doporučení Koupit pro akcie PMČR a zároveň zvyšujeme jejich cílovou cenu z 11 342 Kč na 11 890 Kč. Akcie v únoru dosáhly na naši předchozí cílovou cenu, poté jejich cena spadla o výši vyplacené dividendy. Zhruba od poloviny dubna pak opětovně rostou. Zvýšení cílové ceny pomohla především změna provozního modelu ve výrobě. Díky ní bude PMČR schopen generovat vyšší zisky a vyplácet tak vyšší dividendu. Pozitivem byly i celkově uspokojivé výsledky za první polovinu letošního roku, které mimo jiné ukázaly na meziroční nárůst provozních marží. Našemu nákupnímu doporučení hraje do karet i atraktivnější ocenění vůči trhu. Proti němu však působí vyšší zdanění tabákových výrobků v nejbližších letech oproti naší předchozí prognóze. Hůře by se měly dlouhodobě vyvíjet zřejmě i tržby, které by měly být nepříznivě ovlivněny klesajícím podílem PMČR na českém trhu. Svoji roli by měl sehrát i přesun kuřáků k alternativám cigaret.
 
Za letošní rok odhadujeme dividendu ve výši 1000 Kč na akcii, což je oproti minulé výplatě nárůst o 120 Kč. V dlouhodobém horizontu vlivem pokračujícího trendu klesajících marží by mělo docházet i ke snižování celkového čistého zisku s negativním dopadem na výši dividendy. Ta by se však měla pohybovat výrazně nad původními odhady. Dividendový výnos by měl zůstat v následujících pěti letech velmi slušný, v průměru jej odhadujeme na úrovni 8 %, v delším období by se pak měl setrvat nad hranicí 4 %. Očekávaný dividendový výnos v příštím roce by měl činit dokonce 8,7 %.
 
Naše ocenění odpovídá 11,9x očekávaného zisku v letošním roce a 17,2x průměrného zisku v dalších deseti letech.
 
Oceňovací metoda: Pro ocenění společnosti jsme použili model diskontovaných dividend, kde jsme k začátku září diskontovali očekávané dividendy let 2016-25. Získanou fair value (vnitřní hodnotu) 12 258 Kč/akcii jsme upravili o nižší atraktivitu sektoru a firmy jako takové, která byla pouze částečně eliminována spekulativním potenciálem. Očekávaný celkový výnos 16,3 % (včetně dividendy za letošní rok) v horizontu následujícího roku odpovídá nákupnímu doporučení.

Autor: Miroslav Frayer
Economic & Strategy Research,
Komercni banka, a. s.
 

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVATNejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.