Akcieatrhy  >  
Zpět
Vytvořeno dne: 08.06.2015

Tencent, čínská konkurence Tesla Motors


 
 
Navzdory tomu, že v dubnu se meziroční prodej automobilů zvedl  o 3,7 procenta a dosáhl 1,7 milionů prodaných vozů, tak zejména zahraniční dovozci začaly v Číně za poslední týdny markantně zlevňovat. 
 
Děje se tomu tak zejména díky zpomalení poptávky a tomu, že trh je v Číně oslaben oproti minulosti. Toto zlevňování se týká zejména koncernu General Motors, Volkswagen AG a automobilky Ford.  
 
GM jakožto jedna z největších automobilek světa prodává v Číně svá vozidla pod značkami Buick, Chevrolet, Opel, Cadillac, a přímo vlastněnými automobilkami v Číně  Wulling, Bajoun a Faw Jiefang již řadu let. 
 
Poslední týdny ovšem začaly výrazné slevy, které u některých modelů jsou ve výši až 20 procent.  Průměrné zlevnění je však okolo 5 až 8 procent.  Ford Company uvádí, že například u svého vozu Explorer snížil cenu o  8 procent a další vozy budou následovat. 
 
Již teď jsou v Číně velké zásoby vozů dovezených ze zahraničí a zpomalování prodejů by mohlo výrazně zhoršit rostoucí nerovnováhu mezi nabídkou a poptávkou.
 
Zhang Yale uvedl, že čínští zákazníci vědí, že za jejich peníze dostávají stejná vozidla, jaká jsou na ostatních trzích levnější. Proto na toto musí automobilky reagovat zlevněním, a snažit se různými benefity přesvědčit cílové zákazníky.     
 
Naproti tomu se začíná dařit místním automobilkám.  Jejich podíl na trhu překročil již 40% hranici. Navzdory jejich snažení, se ale pořád příliš nedaří dostávat jejich vozy ven ze země zejména k nám do Evropy. 
 
Vyjímku by mohla tvořit značka Qoros, která vznikla díky čínsko-izraelské spolupráci a její jediný zahraniční trh tvoří Slovensko. Tato značka tvoří výjimku, a jako první z čínských značek dosáhla při testech Euro NCAP plných 5 hvězdiček. Tento test je totiž největší nepřítel čínských značek pro vniknutí na Evropský trh.
 
Další automobilka z Číny, která by v budoucnosti mohla být velmi zajímavá je Tencent. Tato firma je spíše známá jakožto vývojářská a její aplikaci WeChat používají stovky miliony lidí. Firma slibuje, že vozidlo bude plně elektrické a bude vybaveno moderními technologiemi. Jeho cena by se měla pohybovat okolo 15 tisíc amerických dolarů, a to je ve srovnání například s americkou Teslou je to cena 4x menší. 
 
Tato firma ovšem není jediná, kterou napadlo vyplnit místo na trhu vedle jediného a opravdu smysluplně využitelného prodejce elektromobilů Tesly, která dokázala během pár let ovládnout svět elektromobilů. 
 
O elektromobily se zajímá také společnost Google,  Apple a také Alibaba, která se spojila s čínskou jedničkou společností SAIC Motor, která je největší producent automobilů v Číně. 
 
SAIC na svém webu uvedl, že společnosti založili fond ve výši 161 milionů dolarů a ž jejich první výtvor by mohl světlo světa spatřit již na jaře 2016. Jing Lei, technický ředitel společnosti SAIC na spolupráci s firmou Alibaba řekl, že internet se stane budoucím rysem moderních automobilů a bude řidiči pomáhat řešit nepříjemné situace, a díky tomu si řidič bude užívat „sladké“ momenty při řízení.    

Autor: Robert Bafrnec, World Systems Market Inc, www.wsmrobot.com
 

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVATNejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.