Akcieatrhy  >  
Zpět
Vytvořeno dne: 23.11.2015

Tradiční sezónní obchodní příležitostSezónní spread dubnového skotu na porážku a dubnových vepřových půlek představuje další tradiční sezónní obchodní příležitost. V současné době zde máme 125 korelační den s ročním průměrem. Při bližším pohledu na níže uvedený graf je vidět, že z dlouhodobého hlediska pětiletý, desetiletý i patnáctiletý průměr odpovídá našemu rozhodnutí vstoupit do uvedeného sezónního spreadu. 

Bližší pohled na historický vývoj ukazuje, že ve sledovaném období provází futures spread dubnového skotu na porážku a dubnových vepřových půlek více jak 90% sezónnost. Porážka vepřů v USA dosahuje maxim v průběhu prosince, tedy v době, kdy je množství poráženého skotu na minimu a zůstává v útlumu do března až dubna. Přestože porážka vepřů začíná postupně klesat, zůstává objem poražených kusů oproti skotu na vysoké úrovni a vyšší nabídka tlačí ceny níže.

Faktory, které by v následujících týdnech mohly podpořit náš trh:

1.      Porážka vepřů v USA dosahuje maxim v průběhu prosince, tedy v době, kdy je množství poráženého skotu na minimu a zůstává v útlumu do března až dubna. Přestože porážka vepřů začíná postupně klesat, zůstává objem poražených kusů oproti skotu na vysoké úrovni a vyšší nabídka tlačí ceny níže.

2.      Meziročně je míra porážek vepřů o 7,9% vyšší, než ve stejném období loňského roku.

Autor: Marek Hauf, HB Partners s.r.o.
http://hbpartners.cz/rizika
http://hbpartners.cz/mods/text/files/HB_Partners_Verejna_analyza_listopad_2015_skot_na_porazku-veprove_pulky.pdf
 

 

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVATNejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.