Akcieatrhy  >  
Zpět
Vytvořeno dne: 03.04.2015

V následujících měsících by na akciové trhy mohla přijít korekce


 
 

V následujících měsících by na akciové trhy mohla přijít korekce
 
Akciové trhy vstoupily do letošního roku úspěšně, pražskou burzu nevyjímaje. Zájem o investice podporuje globálně uvolněná měnová politika, prostřednictvím které na trhy plyne nová likvidita. 
 
Index PX si za první tři měsíce roku polepšil o 9,2 %, což v regionálním srovnání je více než například polský WIG, ale o více jak polovinu méně než v případě maďarského BUX. V celosvětovém měřítku je jeho výkonnost srovnatelná s japonským Nikkei, zaostal však za vývojem západoevropských akcií. 
 
Jednoznačnými vítězi prvního čtvrtletí se na pražské burze staly oba bankovní tituly. Erste si odnesla zisk ve výši 18,6 %, akcionáři Komerční banky si přišli zhruba na 16,9 %. O 8,9 % pak vzrostly akcie rakouské pojišťovny VIG. Finančním domům do karet hraje především kvantitativní uvolňování ECB, velkou měrou by se na jejich růstu mělo začít projevovat i postupné hospodářské ožívání. 
 
Obchodní aktivita na pražské burze byla v prvním čtvrtletí letošního roku nadprůměrná, když zobchodovaný objem v každém z měsíců překonal průměr za posledních 12 měsíců. V březnu dosáhlo zobchodované množství akcií nejvyšší úrovně od října 2013. 
 
SG snížila doporučení pro globální akcie na podvážit z předchozího neutrální. Přestože globální ekonomický růst zrychluje a centrální banky v Asii a eurozóně dál uvolňují své měnové politiky, ceny aktiv již podle SG nejsou levné. 
 
SG nadále čeká, že globální akciový trh by měl před očekávaným červnovým zpřísněním měnové politiky americkou centrální bankou zaznamenat mírné ztráty, ve druhém pololetí však již očekává návrat k růstu. Růstový potenciál amerických akcií se po jejich ohromujícím odrazu ze dna roku 2009 již zdá být vyčerpán. 
 
Akcie v eurozóně by měly za rok 2015 zaznamenat silné zisky díky změně měnové politiky ECB, slabé společné evropské měně a zlepšeným ekonomickým zprávám. Asijské akcie by také měly mít úspěšný rok, když je mimo jiné podporuje uvolněná měnová politika a oživení světového ekonomického růstu. 
 
Z odvětvového hlediska SG nadále preferuje finanční tituly v eurozóně a věří, že ocenění podhodnoceného sektoru by se mohlo zvednout. Kombinace slabého eura a nízkých cen ropy by měla podporovat evropský automobilový sektor.
 
Náš výhled pro pražskou burzu zůstává neutrální, když předpovídáme, že index PX zůstane v horizontu jednoho roku blízko své současné úrovně. Mezi nejatraktivnější tituly na pražské burze nyní podle našeho názoru patří akcie ČEZ, negativní výhled máme pro akcie O2 a NWR.

V příloze najdete nové vydání Akciových výhledů: ZDE
 
S pozdravem, 
 
Miroslav Frayer & Josef Němý
Economic & Strategy Research
www.kb.cz

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVATNejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.