Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 27.03.2012

Co nakupují šéfové amerických firem? Třeba Anadarko nebo Synopsys.

Insider trading je obchodování s cennými papíry (akcie, dluhopisy, opce apod.) osobami s potenciálním přístupem k neveřejným informacím o dané společnosti. Jedná se zejména o významnější akcionáře, klíčové zaměstnance nebo management společnosti jako např. Chief Executive Officer (CEO) či Chief financial Office (CFO).

V případě, že tyto obchodní transakce jsou uskutečněny v rámci zákonem daných pravidel bez využití výhody znalosti neveřejné informace, jedná se o legální transakci. I když nákupy nebo prodeje této skupiny lidí podléhají přísným pravidlům, mnoho investorů věří, že tato úzká skupina lidí má mnohem lepší informace o finančním zdraví společnosti než běžný investor a jejich investiční záměr tak z těchto informací vychází.

Přehled největších insider nákupů:

1.    Ředitel Anadarko Petrol, Charles W. Goodyear, nakoupil 10,000 akcií dne 19.3.2012 za průměrnou cenu $79.41.
2.    Ředitel Synopsys Inc., Chrysostomos L. Nikias, nakoupil 1,800 akcií dne 16.3.2012 za průměrnou cenu $30.2.
3.    Ředitel National Fuel Gas Co., R. D. Cash, nakoupil 2,000 akcií dne 21.3.2012 za průměrnou cenu $49.44.
4.    Ředitel AmeriGas Partners L.P., Lon R. Greenberg, nakoupil 4,000 akcií dne 21.3.2012 za průměrnou cenu $40.25.
5.    Ředitel TCF Financial Corp., Vance K. Opperman, nakoupil 10,000 akcií dne 19.3.2012 za průměrnou cenu $12.09.

www.akcieatrhy.cz

 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.