Akcieatrhy  >  Akcie  >  Technicka-analyza  >  Diamantové formace u akcií těžařů drahých kovů
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 27.10.2016

Diamantové formace u akcií těžařů drahých kovů
Na grafu GDXJ vidíme postupnou přeměnu diamantové struktury. Nejprve cena testovala čárkované modré čáry, které tvořily původní diamantovou formaci, a poté pod dvou falešných průrazech vyznačených v grafu červenými kroužky se začala vytvářet větší diamantová struktura. Po průrazu diamantové struktury nastala během posledních dvou týdnů růst, který skončil těsně před tím, než se setkaly modré čáry ve svém průsečíku. Diamant je možno považovat za otáčející strukturu a v našem případě má pět hraničních bodů.
 
 
 
Na dalším grafu je dlouhodobější denní graf GDXJ, který ukazuje vývoj situace od lednového minima. Hnědě vyznačená oblast představuje zóny podpory a resistence na úrovni hladin mezi 29,75 a 32,50. Je pravděpodobné, že diamantová formace bude otáčející formace pro mnohem větší konsolidační strukturu.
 
 
 
Na největším časovém rámci vidíme symetrii hladiny krku, která se nachází na úrovni 33,75 měsíčního grafu. Z tohoto pohledu je pravděpodobné, že se cena podívá nejprve dolů a vytvoří pravé rameno. Z hlediska symetrie by to bylo žádoucí. Šipky naznačují předpokládanou cenovou akci.
 
 
 
Následuje denní graf GOEX, což je starý GLDX ETF fond obchodovaný na burze. Zde také vidíme diamantovou otáčející strukturu v součinnosti s malým rozevírajícím se lichoběžníkem. Tento lichoběžník je pravděpodobně struktura v polovině celkového pohybu. Cílová cena odvozená z této struktury leží na úrovni 29,56. Je to také na úrovni 50 % prvního impulsního pohybu vzhůru. Přesně je to 30,15.
 
Jak je vidět, tak indikátory pod grafem mají všechny pozitivní křížení. Když cena propadne pod rozevírající se lichoběžní, vytvoří to na indikátoru RSI pozitivní divergenci. 
 
Průraz pod konsolidační diamantovou strukturu a pokles ceny trval jen čtyři dny. Pokud uvidíme podobný pokles, může být stejně rychlý a může uvrhnout spoustu investorů do drahých kovů ve zmatek. Pokud jste krátkodobí obchodníci, možná byste měli uvažovat o ukončení části rostoucích obchodů. Pro dlouhodobé investory je možná vhodná chvíle počkat na lokální minimum a přikoupit pozice. Nicméně by měl každý investor zvážit sám, co je pro něj nejlepší. Současná situace je z mentálního hlediska velmi složitá. 
 
 
 
 
Zdroj: Rambus Chartology
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.