Akcieatrhy  >  Akcie  >  OTP výsledky hospodaření

OTP Banka výsledky hospodaření: 1Q 2015


 

OTP svými výsledky za 1Q překonala očekávání, nicméně ve struktuře jsou výsledky slabé. Čistý zisk po očištění dosáhl 28,2 mld. HUF a výrazně překonal konsensus. Slabší tržby a vyšší náklady na riziko byly částečně kompenzovány nižšími provozními a daňovými náklady. Čistý zisk bez jednorázových položek klesl o 20 %, zatímco celoroční výhled počítá s růstem čistého zisku po očištění o jednorázové položky o 30 %. Čistý úrokový zisk klesl o 12 % r/r a opravné položky dosáhly 64,5 mld. HUF. 
 
V Rusku společnost zaznamenala rekordní čistou ztrátu 11,5 mld. HUF, na Ukrajině ztráta činila 10,2 mld. HUF. V Bulharsku byl sice rekordní zisk 17,6 mld. HUF, ale náklady na riziko jsou na neudržitelné úrovni (0 %). Na jedné straně společnost dosáhla silného výsledku v Maďarsku a v Bulharsku, ale na straně druhé se stále nedaří divizi v Rusku a na Ukrajině. OTP by tak mohla být nucena odepsat nebo drasticky omezit operace v těchto zemích, což by mělo v příštích dvou letech vliv na její ziskovost. 
 

Autor: JT Banka
Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.