Akcieatrhy  >  Komodity  >  Drahe-kovy  >  Zlato  >  Poměrové grafy vhodné ke sledování zlata
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 26.01.2017

Poměrové grafy vhodné ke sledování zlata
Zlato a zlaté akcie se přibližují silné resistenci a je otázkou, zda to znamená prudký výprodej, nebo zda se spíš bude jednat o období konsolidace před dalším růstem. Můžeme brát do úvahy spoustu věcí, například sentiment, hybnost trhu atd. Nicméně někdy bývá vhodné se zaměřit na relativní sílu zlata vůči jiným trhům. Například jak si vede zlato vůči dluhopisům, nebo vůči zahraničním měnám. 
 
Na následujících grafech vidíme, jak si vede zlato vůči 30 vládním dluhopisům a vůči měnám. V obou případech se poměr nachází nad 400 denním klouzavým průměrem. Na poměrovém grafu zlata a dluhopisů vidíme, že se poměrová cena snaží prorazit dvouletou resistenci. Během posledních několika měsíců došlo ke konsolidaci a nyní naznačuje klouzavý průměr náchylnost k růstu. Poměr zlata a zahraničních měn se obchoduje nad podporou, nicméně zlato samotné čelí resistenci z pozdního podzimu.
 
 
 
Cena zlata zaostává za cenami zlatých akcií, což je pozitivní. Zlaté akcie by měly být vpředu. Protože se zlato nachází poblíž resistence na úrovni 1250 USD/oz, tak je důležité vidět relativní sílu zlata vůči dalším instrumentům. Průraz na poměru zlato/dluhopisy může být signálem, že zlato bude méně zasaženo slabostí dluhopisů a rostoucí úrokovou mírou. Průraz na grafu vůči měnám pak bude signálem, že zlato bude méně ovlivňováno posilováním dolaru.
 
Když se zaměříme na samotné zlato, tak zlato se vrací zpět k úrovni 1220 USD, zlaté akcie pokračují ve svém růstu. Existuje zde možnost dalšího růstu směrem k červené čáře. 
 
 
 
Zlato a zlaté akcie se přibližují resistenci a tak je dobré sledovat relativní výkonnost vůči dalším instrumentům. Odraz od resistence je pravděpodobný, ale zůstává otázka jestli se tento odraz projeví v hlubší korekci, nebo půjde jen o krátkodobou překážku růstu. 
 
 
Zdroj: Jordan Roy-Byrne 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.