Akcieatrhy  >  Komodity  >  Drahe-kovy  >  Zlato  >  Pravděpodobné otáčející formace u drahých kovů
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 23.03.2017

Pravděpodobné otáčející formace u drahých kovů
První graf je krátkodobý 10 měsíční složený graf vývoje instrumentů drahých kovů. Vidíme zde možný vývoj otáčející formace H&S. V grafu jsou zakresleny trendové čáry krku pro lepší představu možného dalšího vývoje. Mnoho čar krku je téměř paralelních, kupříkladu u GLD a SLV. Nejvíce se liší čáry krku u HUI, GDXJ a SIL. Největší slabost vyznačuje CDNX, což má zřejmě souvislost s tím, že tento index je složen z malých energetických společností. 
 
GLD se obchoduje poblíž čáry krku, takže zde se může ukázat nejbližší vývoj. K potvrzení vytvoření minima musí nejprve dojít k proražení čáry krku směrem vzhůru.
 
 
 
Následující graf je dlouhodobý, týdenní graf HUI, který ukazuje možnou velikou oblast pohybu ceny do strany. První otáčející bod se vytvořil na lokálním maximu. Druhý bod je patrně ve vývinu a může dojít k úrovni 286, kde se nachází srpnové maximum. Od této úrovně se budeme dívat po otáčejícím bodu č. 3 směrem dolů. 
 
Povšimněte si, jak vrchol obchodní formace vytváří strukturu hlava a ramena. Byl vytvořen první otáčející bod a nyní to vypadá, že bylo dosaženo otáčejícího bodu reverzní formace H&S. Vypadá to zajímavě. 
 
 
 
Následuje denní graf HUI, který ukazuje možnou dolní otáčející formaci H&S uvnitř většího postranního pohybu. 
 
 
 
Dvacetiletý měsíční graf HUI nám ukazuje, jak se konsolidační formace vyvíjely během rostoucích trhů. Během růstového trhu se vyvíjely jedna konsolidační struktura nad druhou. Na každé konsolidační struktuře jsou vyznačeny body obratu. Každá konsolidační struktura trvala v průměru od 14 do 18 měsíců. Červené šipky na levé straně grafu ukazují stejnou výšku u každé konsolidační struktury. Můžeme vidět, že současně se vyvíjející struktura má stejnou výšku.
 
Jsme v dobré oblasti pro vývoj formace H&S. Spodní otáčející formace vypadá úplně stejně jako horní H&S. Nyní se může vytvářet první otáčející bod spodní formace v postranním trendu.
 
 
 
Trhy se neustále mění. Každý den přináší nový vývoj a postupně se odhalují celkové směry dalšího růstu, nebo poklesu. Pro odhad dalšího směru potřebujeme sledovat každodenní vývoj trhu a zatím to vypadá, že v sektoru drahých kovů se dějí zajímavé věci.
 
 
Zdroj: Rambus Chartology
 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.