Akcieatrhy  >  Komodity  >  Komodity-energie  >  Zemní plyn a vliv klimatického jevu La Nina
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 26.10.2016

Zemní plyn a vliv klimatického jevu La Nina


 
Budeme očekávat brzký vrchol cen zemního plynu, poté korekci s následným stálým růstem až do léta roku 2017.

Mořský index Niño

 

Graf s říjnovými mělkými poklesy v korelaci s La Niña

 
Tropická část Tichého oceánu se ohřívá v důsledku přírodního jevu El Niño a poté ochlazuje, což se pojmenovává jako jev La Niña. Tyto cykly oteplování a ochlazování se pravidelně střídají. Současné „velmi silné“ oteplení je možné porovnat s cykly oteplování v letech 1972/73, 1982/83 a 1997/98. Následovaly obvykle jen mírná ochlazení (La Niña). Můžeme očekávat, že letošní rok nebude jiný a ochlazování bude jen mírné.
 
Záznam kontraktačních cen zemního plynu je poměrně krátký a končí rokem 1995. Nicméně i tak, pokud se podíváme na vztah mezi teplotním cyklem v Tichém oceánu a cenami zemního plynu najdeme zde poměrně výraznou korelaci. Zemní plyn obvykle roste 7 až 10 týdnů v září a říjnu a poté v listopadu cena klesá. V roce 2010 trval růst 13 týdnů. Současný růst cen zemního plynu již trvá devátý týden. Obvyklá hodnota indexu RSI(14) v tomto období je na úrovni 60, současná úroveň RSI je 68. Je nejvyšší čas očekávat korekci velikosti 20 %, případně větší.
 
Po šesti týdnech, což je obvyklá délka korekce pak můžeme očekávat opětovný růst cen až do léta 2017.

Vývoj cen zemního plynu v roce 2016

 

Říjnové vrcholy

1998/99
 
1999/2000
 
2007/2008
 
2010/2011
 
 
Akcie energetických společností, které bychom měli sledovat, protože budou po prudké korekci vhodné k nákupu. 
 
V USA: Pioneer (PXD), Apache (APA) and WPX Energy (WPX). V Kanadě: Crew (CR), Seven Gen (VII), Encana (ECA), Advantage (AAV), Paramount (POU), Painted Pony (PPY), Bonavista (BNP), Peyto (PEY), Birchcliff (BIR), Tourmaline (TOU) a Enerflex (EFX).
 
 
Zdroj: Bob Hoye 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.